komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

17.07.2014

Jibo - inwigilacja całej rodziny


Już za $500, robot Jibo będzie śledził każdy twój ruch! Nagra, podsłucha i zrobi zdjęcia o każdej porze dnia, a pomogą mu w tym:
  • Funkcja rozpoznawania twarzy 
  • Kamery przestrzenne 
  • Mikrofony przestrzenne 
  • Możliwośc obracania się o 360 stopni 
  • Dostęp do sieci wi-fi 

Od przeglądania twojej poczty, przez nasłuchiwanie rozmów przy obiedzie, aż po obserowanie cię podczas snu - Jibo to pełen pakiet. 


System operacyjny robota bazuje na Linuxie, więc w przyszłości będzie można oczekiwać nowych aplikacji, pisanych przez zwykłych ludzi. Z pewnością ciężko uzyskać algorytmy, które dobrze symulują sztuczną inteligencję, lecz trzeba przyznać, że na filmiku Jibo jest dość przekonujący. Inna sprawa, że materiały promocyjne najczęściej mijają się z prawdą, przedstawiając produkt w lepszym świetle.

Robot waży 2,7kg, ma 28cm wysokości i jest pokryty aluminium oraz plastikiem. Posiada 5,7" ekran dotykowy o rozdzielczości 1980x1080, który będzie pozwalał na prowadzenie wideo rozmów ze znajomymi. Podstawową funkcją ekranu jest wyświetlanie takiego oka:Bardziej zainteresowanych tematem, zapraszam do obejrzenia filmiku, gdzie aktorzy wcielają się w role inwigilowanych:0 comments:

Prześlij komentarz

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.