komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

30.09.2014

Dlaczego Microsoft pominął Windows 9?


Jak mówi Terry Myerson, nowy system Microsoftu, który funkcjonował pod roboczą nazwą "Windows Threshold", stanowi tak duży przeskok w porównaniu z Windows 8, że... Przeskoczyli dziewiątkę i będzie Windows 10. Oczywiście następny w kolejce jest Windows 20, jako że będzie 2x lepszy.


Najnowszy system giganta z Redmond stawia przede wszystkim na dopasowanie się do użytkownika. Pierwszym krokiem zgodnym z tą regułą, będzie doskonałe zgranie systemu z możliwie najszerszją grupą urządzeń. Windows 10 będzie funkcjonował na smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach stacjonarnych, a może nawet i smartwatchach...? Tak czy inaczej, marketing skupi się na hasłach typu: jedna rodzina produktów, jedna platforma, jeden sklep! A to dlatego, że wystarczy raz napisać aplikację na ten system, aby mogła funkcjonować na wszystkich urządzeniach, które go wykorzystują - aż się prosi o nazwę Windows One, jak w tej konsoli! Skupmy się jednak na tym co ważne, bo będzie powrót klasycznego menu start:


Nacisk położono również na wielozadaniowość. Mamy zatem możliwość pracy na kilku pulpitach, między którymi możemy się przełączać. A do tego jeszcze guzik "task view", pokazujący jakie zadania aktualnie wykonuje system.

Poza tym prace nad Windows 10 wciąż trwają, więc kto wie czym jeszcze zaskoczą nas panowie z Microsoftu?
4 komentarze:

 1. co 2gi system jest do dooopy a co 2gi ok, tak bylo z xp (super) vista (dno) 7(super) 8(slaby) teraz musieli by zrobic dobry system ale pewnie wiedza jaki gniot wyjdzie wiec prewencyjnie dali mu 10

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieje, że nowe opcje zachęcą do przejścia na 10. 8 jest dla mnie bardzo dobrym systemem operacyjnym - stabilność jest na jeszcze wyższym poziomie niż na 7.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawostką, która będzie w nowym wydaniu Windows 10 będzie natywne narzędzie do odtwarzania plików audio, video i napisów w skrócie MKV

  OdpowiedzUsuń
 4. To marketingowe posunięcie, żeby ludzie myśleli, że chcą nam oszczędzić stresu z kolejną wersją przejściową..

  OdpowiedzUsuń

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.