komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

29.03.2015

CogniToy od Elemental Path
A gdyby tak nagrywać wszystkie wypowiedzi twojego dziecka i wysyłać je do superkomputera, który następnie je przeanalizuje, będzie się stopniowo uczył, doskonalił oraz dojrzewał wraz z twoją pociechą, wdając się z nią w dialogi? Zapewne twoja odpowiedź brzmi: to świetna myśl, ale jak mogę to osiągnąć? Na co moja odpowiedź brzmi: nie przejmuj się, już niedługo faktycznie będziemy mogli nagrywać twoje dzieci i wysyłać to do komputera, który przetwarza język naturalny - mowa oczywiście o IBM Watson.

Zacznijmy od rzeczy najważniejszej. Watson został stworzony w taki sposób, aby móc odpowiadać na werbalnie zadawane pytania. Co z powodzeniem udowodnił, wygrywając $1 000 000 w teleturnieju „Jeopardy”, mając za przeciwników prawdziwych ludzi. Właśnie dzięki tej technologii, zabawki CogniToy będą mogły odpowiadać na zadawane przez dzieci pytania. Zielony dinozaur ma na swoim brzuszku niebieski przycisk, który naciskamy, a następnie zadajemy pytanie. Za pomocą połączenia internetowego z potężną bazą danych, w kilka chwil uzyskujemy głosową odpowiedź. CogniToy rozumie wypowiadane przez ludzi zdania oraz co równie istotne, samo też potrafi mówić. I nie jest to jakiś bełkot, a rzeczowe odpowiedzi. Dodatkowo za pomocą prostych gier, zabawka będzie uczyć gramatyki, matematyki lub geografii. Koszt takiego dinozaura ma wynosić około $100.1 komentarz:

  1. Według mnie nagrywanie wszystkich wypowiedzi naszych dzieci mogło by być rewelacyjnym posunięciem ! Technologia którą chce wprowadzić CogniToy wygląda rewelacyjnie, to byłby krok technologiczny na przód. Dodatkowo nasze dziecko by przyswajało wiedzę przy zabawie, rewelacja !

    OdpowiedzUsuń

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.