komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

13.04.2015

Dron będący anty dronem: IT 180


Francuska firma ECA zaprojektowała drona do zwalczania dronów. W jaki sposób? W ten możliwie najskuteczniejszy, a więc nie tyle skupiając się na zatrzymywaniu szkodliwego drona, który właśnie wtargnął w niedozwoloną przestrzeń, lecz identyfikując jego operatora! Dzięki temu mamy pewność, że sprawca incydentu poniesie należyte konsekwencje. IT 180 skutecznie lokalizuje położenie osoby sterującej dronem, co potwierdzają zadowolone z wyników prób, francuskie władze. Po udanej triangulacji, policja może dokonać zatrzymania podejrzanego.


Nie mówimy tu oczywiście o łapaniu ludzi bawiących się helikopterkami w parku. Sama potrzeba pracy nad tego typu urządzeniami, wynika z tego, że we Francji coraz częściej dochodzi do nielegalnego przelatywania dronami w newralgicznych miejscach - elektrownia jądrowa, ambasada USA, wieża Eiffla. Nikt nie zdradza szczegółów funkcjonowania IT 180. Mówi się jedynie o możliwości lokalizowania właścicieli dronów w promieniu 700m, dokonywania tego maksymalnie w ciągu minuty oraz możliwości uwieczniania ich wyglądu na zdjęciach.


3 komentarze:

  1. To przełom nie tylko wśród specjalistów lotniczej awioniki ale i programistów. Technologia dopracowana w najdrobniejszych szczegółach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać, że drony zaczynają być niebezpieczne przez zbyt dużą popularność i relatywnie niską cenę. Fakt, że latający dron może spowodować katastrofę lotniczą, więc nic dziwnego, że takie rozwiązania znajdują zapotrzebowanie

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow! Widać, że technika cały czas się rozwija. Pytanie tylko czy zawsze w dobrą stronę?

    OdpowiedzUsuń

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.