komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

23.02.2016

Dron poweregg od firmy Powervision


Misją Powervision Robot Inc. jest kreowanie innowacji przyszłości. Firma skupia się na działaniach w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji, robotyki, big data, wirtualnej rzeczywistości, rozszerzonej rzeczywistości, i innych współczesnych innowacji technologicznych.

Niedawno Powervision ogłosiło swój najnowszy projekt, który powienien być pierwszym krokiem w kierunku dronów 2.0. Co kryje się pod tym marketingowym określeniem? W wyjaśnieniach za przykład posłużył internet. Kiedyś dostępny tylko dla wąskiego grona ludzi, teraz jest (prawie) wszędzie i dla wszystich. Tak samo ma być z dronami, będą wszędzie! A LATAĆ BĘDĄ NIMI NAWET 5 LATKI! Jak to możliwe? Odpowiedzią jest jedno słowo: PowerEegg.

Innowacyjne oprogramowanie

Dron o nazwie PowerEgg będzie innowacyjny pod każdym względem. Zacznijmy trochę od końca, aby wyjaśnić teorię o pięcioletnich operatorach. Powervision posiada duże doświadczenie w zakresie oprogramowania do dronów, jako że produkuje je nie od wczoraj. Dzięki temu stworzono software, który ułatwia latanie dronem, wyręczając ludzkiego pilota z tych trudniejszych aspektów pilotażu.

Innowacyjna konstrukcja

W stanie spoczynku, kształtem PowerEgg ma przypominać jajo. W takiej formie można go na przykład wrzucić do plecaka i udać się na wycieczkę, tym bardziej że dron ma być bardzo lekki. Kiedy już zechcemy nim trochę polatać, wystarczy dokonać transformacji, w trakcie której wysuną się 4 ramiona ze śmigłami oraz panoramiczną kamerą 4K HD, filmująca w 360 stopniach.


5 komentarzy:

 1. Jak oglądam te cuda, to jestem ciekawa jak będzie wyglądał świat i technologia,kiedy będę staruszką :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Przypomina mi robota z Portal 2. Drony polecam jeszcze obejrzeć film jak drony budują most linowy. Szczerze, wątpiłem w użyteczność dronów dopóki tego nie zobaczyłem. :)

  https://www.youtube.com/watch?v=CCDIuZUfETc

  OdpowiedzUsuń
 3. Super gadżet :) Technika idzie tak szybko, że aż ciężko sobie wyobrazić co będzie za kilka lat.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że branża się rozwija, ale powinni zaostrzyć regulacje prawne odnośnie eksploatacji i użytkowania dronów - teraz stały się modnym prezentem na pierwszą komunie (oczywiście nie tej klasy). ;)

  OdpowiedzUsuń

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.