komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

27.05.2016

Komputer plecakowy Omen od HP


Bądźmy szczerzy, najwyższa pora zacząć nosić komputer w plecaku. Wiedziałeś że tak będzie, więc nie ma sensu kręcić nosem - takie czasy.

Od kiedy nastąpił boom na wirtualną rzeczywistość, wszyscy powinniśmy powoli rozstawać się z naszymi przestarzałymi, zeszłoboomowymi sprzętami typu:

  • Telewizory 3D
  • Smartwatche
  • Samochody elektryczne
To jest już passe... Zainteresuj się lepiej komputerami w plecakach, które świetnie pasują do twojego nowego zestawu Oculus Rift albo HTC Vive. Firma HP ogłosiła niedawno aktualizację linii komputerów o nazwie Omen. Są one przeznaczone dla graczy, czyli osób którym bliskie są określenia: FPS, MMO, RPG, NPC, QUEST, NOOB, TEABAGGING itd. Taka jest oficjalna definicja, ja ją tylko przytaczam. Będą to zarówno laptopy, komputery stacjonarne, ale przede wszystkim "backpack PCs".

Czym jest taki plecakowy PC? Niczym innym, jak procesorem od Intela: Core i5 lub i7. 32GB RAMu i bliżej nieokreśloną kartą graficzną. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że założysz taki sprzęt na plecy, a następnie będziesz z nim biegać po pokoju, grając w coś na swym zestawie VR. Potrwa to mniej więcej godzinę, bo dłużej baterie nie uciągną, a są 3. Jedna do procesora, jedna do grafiki, jedna do chwilowego podtrzymania przy życiu całej maszynerii, po to abyś mógł wygodnie wymienić już rozładowane dwie sztuki, na kolejne, naładowane. Cena takiego cudeńka jeszcze nie została podana, ponieważ minie trochę czasu, zanim backpack PCs Omen od HP oficjalnie trafią na rynek.

0 comments:

Prześlij komentarz

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.