komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

14.06.2016

Przyjemne tworzenie stron www, czyli recenzja kreatora WebWave


WebWave to w 100% polski kreator stron internetowych. Pozytywnie zaskoczy nawet tych, którzy uważają, że nie da się stworzyć nowoczesnej strony www bez ręcznego pisania kodu. Wiem, że kreatorów ostatnio powstało wiele, lecz ten rzeczywiście wyróżnia się na ich tle.

Twórcy WebWave postawili na całkowitą swobodę tworzenia strony www. Dzięki temu można tworzyć projekty dokładnie tak, jak w Wordpress. Kreator ten jest profesjonalnym narzędziem, które przy mniejszych projektach z powodzeniem może służyć grafikom, freelancerom i agencjom, co pozwala zredukować koszty związane z zatrudnieniem programisty.

WebWave funkcjonuje w zgodzie z metodą WYSIWYG – „what you see is what you get”, czyli „to co widzisz, jest tym co otrzymasz”. Każdy element można więc dowolnie ustawić, zmienić rozmiar, kolor lub przezroczystość, jak i wiele innych parametrów.


Każda stworzona w WebWave strona ma wbudowany panel CMS, który mimo swej prostoty oferuje duże możliwości. System zarządzania treścią umożliwia łatwiejsze prowadzenie i konfigurowanie stworzonej witryny. WebWave pozwala również wykorzystywać dostępne szablony, których minusem jest fakt, iż nie ma ich zbyt wiele. Z drugiej strony pozostawia się tu więcej swobody dla indywidualnego użytkownika i odróżnia to ten kreator od np. konkurencyjnego WIX’a. 


Jeżeli należysz do grona szczęśliwców, którzy potrafią kodować, to dobrą wiadomością będzie dla ciebie możliwość dodania własnego kodu Javascript lub HTML. Dzięki temu nawet jeśli kreator nie posiada jakiegoś rozwiązania, nie będziesz czuł się ograniczony.

O WebWave CMS mógłbym jeszcze trochę napisać, ale lepiej będzie jeśli sam spróbujesz się przekonać do jego zalet. Kto wie, może niebawem na pytanie „jak zrobić stronę internetową” większość twórców odpowie "użyj WebWave".8 komentarzy:

 1. No działa naprawdę fajnie. Czekam tylko na to RWD, podobno będzie już pod koniec czerwca!

  OdpowiedzUsuń
 2. Korzystam z tego kreatora już od kilku lat i cały czas pozytywnie mnie zaskakuje. W stosunkowo prosty i naprawdę przejrzysty sposób można robić nawet bardziej skomplikowane stronki więc zdecydowanie gorąco polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za filmik dużo ułatwi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są też inne filmiki: www.jakstworzycstrone.pl

   Usuń
 4. Aż z ciekawości go przetestuję :) Wygląda całkiem obiecująco, trzeba przyznać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kreatory są dobre ale na krótko. Później gdy potrzebujesz profesjonalnej strony, musisz zrobić ją normalnie. Albo przy użyciu wordpressa którego polecam. Jak ktoś nie wie jak na nim stawia się strony, ja przerobiłem kurs wideo eduweb. Płacisz dosłownie grosze a sporo praktycznych przykładów można przyswoić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z Anonimowym. Jeśli stawiacie wasze pierwsze strony w życiu - takie narzędzie jest jak najbardziej w porządku. Ale jak trochę ogarniecie temat, to będziecie chcieli więcej i trzeba będzie się przesiąść na coś co daje większe możliwości edycji i dostosowywania strony pod siebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się z tym nie zgadzam do końca ponieważ webwave, to nie jest typowy kreator. Został on stworzony z myślą o profesjonalistach i agencjach i daje naprawdę duże możliwości. Każdą stronę można dowolnie rozbudowywać wprowadzając własny kod.

   Usuń

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.