komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

03.08.2016

DJI otworzy arenę dla dronów w Korei Południowej


Firma DJI będąca światowym liderem w produkcji bezzałogowych statków powietrznych, już niebawem udostępni specjalną arenę do latania dronami.

Obiekt o powierzchni 1395 metrów kwadratowych, znajduje się ok. 50 km na południe od Seulu. W środku znajduje się trasa wyścigowa podświetlana diodami LED. Do dyspozycji entuzjastów zostaną oddane ekrany LCD na których będą mogli obserwować poczynania swoich maszyn. Będzie też specjalne pomieszczenie konserwacyjne, w którym każdy naładuje akumulatory, a w razie potrzeby również naprawi usterki zaistniałe w trakcie przelotów - bądźmy szczerzy, mimo zapowiedzianych siatek zabezpieczających, nie wszystkie drony opuszczą arenę w jednym kawałku.

Podobno w połowie sierpnia arena stanie się dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Ma to być miejsce spotkań zarówno dla zwykłych ludzi, chcących pobawić się swoimi dronami, jak i dla uczestników specjalnie organizowanych zawodów wyścigowych.

Osobiście uważam to za fajny pomysł ze strony DJI. Firma stara się promować "dronowy styl życia" z oczywistych powodów, lecz poza czystym zyskiem, dostrzegam tu jeszcze miejsce dla miłej atmosfery i miejsca spotkań dla pasjonatów tej samej dziedziny. Może kiedyś będą budować takie areny w Polsce, tuż obok orlików do gry w piłkę nożną?

1 komentarz:

  1. Widać duży potencjał w dronach. Filmy, które przedstawiają wyścigi dronów robią miliony wyświetleń w internecie. Ciekawe, jak to się rozwinie.

    OdpowiedzUsuń

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.