komputeryblog.pl - technologia, smartfony, internet, gadżety, newsy, gry.

05.10.2016

Smartfon "made by Google" czyli Pixel


Pixel to telefon zaprojektowany przez Google, wyprodukowany przez HTC, ale posiadający logo Google na odwrocie.

Być może jest ci znany Google Now? Pixel ma wbudowany Google Assistant, czyli doskonalszą wersję Google Now. Jest to twój osobisty asystent w telefonie, sterowany za pomocą głosu. Nie wiem jak to będzie z obsługą języka polskiego, lecz jeśli znasz angielski, wystarczy powiedzieć cokolwiek aby asystent cię zrozumiał i wykonał polecenie. Możesz poprosić o wyszukanie w internecie zdjęcia z klaunem noszącym czapkę i faktycznie je zobaczysz. Możesz poprosić o pokazanie zdjęć, które ostatnio zrobiłeś na wycieczce z kolegą Andrzejem, a asystent je wyszuka i pokaże. Dostałeś wiadomość SMS, w której ktoś podał adres spotkania? Wystarczy że poprosisz swojego Google Assistant aby pokazał ci jak tam trafić, a Mapy Google zrobią resztę.

Poza tym jest to najzwyczajniej w świecie bardzo dobry smartfon, który zamierza konkurować z takimi produktami jak iPhone 7 czy Galaxy S7. Poniżej kilka twardych faktów na temat Pixel:

System operacyjny Android 7.1 Nougat
Pełne wsparcie dla Daydream (VR od Google)
Ekran AMOLED o przekątnej 5" z rozdzielczością 1920x1080
4 GB pamięci RAM
Procesor Snapdragon 821 
Bateria 2770 mAh
Ciesząca oko metalowa obudowa
Cena w okolicach $650Jest jeszcze większa wersja o nazwie Pixel XL, posiadająca odrobinę wiekszą przekątną ekranu 5,5", rozdzielczość 2560x1440 i baterię 3450 mAh. Warianty kolorystyczne tych telefonów to czarny, biały i "wściekły niebieski".


0 comments:

Prześlij komentarz

NOWE TECHNOLOGIE

Elon Musk - prawdopodobnie żyjemy w symulacji

Elon Musk podaje argument, który może być dobrym uzasadnieniem tego, że najprawdopodobniej żyjemy w symulacji.